Pískování, řezání a broušení skla

Pískování, řezání a broušení skla

 

Pískováním skla je možné vytvořit design, logo, nápis na povrchu skla. Oproti gravírování může být materiál odebrán do větší hloubky a vytvořit tak zajímavý efekt. Pískovat lze i celé plochy skla a vytvořit tak mléčný, poloprůhledný povrch. Pískování vytváří design pouze v bílé barvě s možností dodatečného probarvení do jednotného odstínu a to pouze pro grafiku větší velikosti. Kombinace s vnitřním 3D laserem je možná a vnáší do výrobku unikátní kontrast.

Řezáním a broušením můžeme upravit jak hotové skleněné polotovary, které nabízíme skladem ( www.glass-laser.cz ), tak vyrobit unikátní tvar z hrubých bloků optické skloviny z naší nabídky ( www.glass-laser.cz/glass-laser-cz/eshop/37-1-SUROVE-BLOKY-A-SKLENENE-TYCE ). Jedná se o ruční a namáhavou práci specialistů, kdy každý krok opracování skla vyžaduje dostatek zkušeností a řemeslné zručnosti. V závěru je vybroušený tvar mechanicky vyleštěn do nejvyššího lesku tak, aby vynikla krása a čistota optického skla nejvyšší kvality v daném unikátním návrhu.

Podklady je vhodné dodat nejlépe ve vektorové grafice, návrhy trofejí v běžných 3D programech, či mnohdy stačí pouze rozměrová skica.